Beylikdüzü’nün İlçe oluşunun 10. Yılı etkinlikleri devam ediyor.

Beylikdüzü’nün İlçe oluşunun 10. Yılı etkinlikleri devam ediyor. Yenilenerek Beylikdüzü’nde yeniden hayat bulan Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan etkinliklerin ikinci gününde şair ve yazar Ahmet Ümit, imza günü ve Cengiz Özkarabekir moderatörlüğündeki söyleşide sevenleri ile buluştu. Anadolu Pop’un kurucusu Moğollar ise 50. Sanat yılında Beylikdüzü sakinlerine unutulmaz bir akşam yaşattı.

Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi

Yenilenen ve Beylikdüzü’nün 10. Yıl etkinliklerine ev sahipliği yapan Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi dopdolu programlarla Beylikdüzü sakinlerine merhaba diyor. 10. Yaş günü dolayısıyla önceki akşam Şener Şen ve Ayşen Gruda gibi isimleri konuk eden Beylikdüzü, bu kez Şair Yazar Ahmet Ümit ve bir dönemin efsane gruplardan Moğollar’ı ağırladı. Etkinliklere katılan vatandaşlar Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’ni hınca hınç doldu.

“Nasıl yaşarsan öyle yazarsın.”

Cengiz Özkarabekir moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide Ahmet Ümit, yazarlık macerasından bahsetti. “Nasıl yaşarsan öyle yazarsın.” diyen Ümit, “Ruhen okuduğum okulun mesleğini yapacak bir bünyem yok. Yazarlık ise tamamen tesadüfi ama ben çok iyi bir şey yaptığımı düşünüyorum. 14 yaşımda devrim yapabileceğime inandım ve yaşadıklarım çok hareketli günler geçirmeme neden oldu. İyi bildiri yazar ve iyi konuşurdum. Polisten kaçarken de polis gibi düşünmeyi öğrendim ve bir süre sonra polisiye yazmaya başladım.” şeklinde konuştu.

“Yazarlığın en güzel tarafı öğrenmek”

Gaziantep’te yaptığı bir ziyaret sırasında tarih yazmaya karar verdiğinden bahseden Ahmet Ümit, “Yazmadan önce araştırma yapmam gerekiyordu ve okudukça tarihin ne kadar önemli olduğunu gördüm. Çünkü araştırdıkça bize anlatılan tarihin yalan olduğunu fark ettim.” diyerek dinleyicilerine okumalarını ve araştırmalarını tavsiye etti ve ekledi “Yazarlığın en güzel kısmı öğrenmek. Her şey tükenir ama bilgi zenginliği çok farklı.” dedi. Usta yazara Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

Beylikdüzü’nde Moğollar rüzgârı esti

Tüm yaş grubundan katılımcıların dillere destan şarkıları ile beğenisini kazanan efsane grup Moğollar ise Beylikdüzü’nde unutulmaz bir gece yaşattı. Bu yıl 50. Sanat yılını kutlayan grup özellikle Cahit Berkay’ın imzasını taşıyan film müzikleri ile izleyicilerden büyük alkış aldı. Grup, “Geri Sar”, “Resimdeki Göz Yaşları”, “Dağlar Dağlar”, “Çaya Kaç Şeker” gibi şarkıları ise izleyicilerle hep bir ağızdan söyledi. Efsane gruba teşekkür ve plaket takdimini Beylikdüzü 1. Başkan Vekili Ömer Şatır, Sanat Danışmanı Erhan Bayladı ile birlikte yaptı.

BEYLİKDÜZÜ ATATÜRK KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ ÖZELLİKLERİ

Her türlü kültür ve sanat aktivitesinin hayata geçtiği Beylikdüzü Kültür Merkezi; zemin kat, giriş kat, asma kat ve 1. kattan oluşmaktadır. Gençlik Merkezi, Pilates Aerobik Sınıfı, Bale ve modern Dans Sınıfı, Bateri Sınıfı, Renkli Salonlar, Destek Hizmetleri Bürosu, Gençlik Merkezi Büroları ve toplantı salonunun bulunduğu Zemin Kat; yeteneklerini geliştirmek isteyen herkese hizmet vermektedir.

Kadın Aile Müdürlüğü, Nikah Memurluğu, Strateji Bürosu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Sergi Salonu, Aile Danışma Merkezi ve İSMEK tarafından verilen yemek – pasta kursları ise Giriş Katta bulunmaktadır.

Yine yetişkinler için çeşitli kursların düzenlediği İSMEK Kursları, Kütüphane, Resim ve Ney Sınıfı, Teftiş Kurulu Müdürlüğü ve Santral Asma Katta yer almaktadır.BKM’nin 1. Katında ise Çok Amaçlı Salon, Personel Yemekhanesi, Hali Dokuma Kursu, Tema Şubesi, Kültür Sanat Kurs Merkezi, Kent Konseyi ve Bimer Bürosu hizmet vermektedir.

 • TİYATRO SALONU

  414 kişilik oturma kapasitesine sahip olan Tiyatro Salonu, yaz ve kış olmak üzere farklı aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Salon, sahne ve ses sistemiyle profesyonel tiyatro ve konser programlarına uygun yapısıyla aylık rutin programları vatandaşlarla buluşturuyor. Cuma günleri yetişkin tiyatrosu ya da seminer programı, Cumartesi gündüz Çocuk Tiyatrosu, Cumartesi akşam konser programı yapılıyor.

 • SERGİ SALONU

  Tiyatro salonumuzun girişinde bulunan fuaye alanı sergi salonu olarak düzenlenmiştir. Düzenli olarak sergi programları yapılmaktadır.

 • ÇOK AMAÇLI SALON

  Ses ve sahne sistemi mevcut olan Çok Amaçlı Salon 648 kişilik yuvarlak masa düzenine sahiptir. mevcuttur. Alınan meclis kararı gereğince; vatandaşlarımıza çeşitli düğün ve toplantılar için kiraya verilmektedir.

 • GENÇLİK MERKEZİ

  14 yaş ve üzeri gençler ile yetişkinlerin sosyalleşebileceği ve serbest zamanlarını verimli bir şekilde geçirebileceği bir mekan sunan Gençlik Merkezi’nde 4 Adet Amerikan Bilardosu, 4 Adet Üç Top Bilardo, 4 Adet Hava Hokeyi, 4 Adet Masa Tenisi, 5 Adet Langırt Masası ve 1 Adet Alan Satrancı bulunmaktadır. Haftanın 6 günü (Pazartesi Hariç) hizmet verilen merkezde hafta içi 10:30 – 19:00, hafta sonu 10:00 – 18:00 saatleri arası ücretsiz hizmet verilmektedir.14 yaş altı çocuklar ise velileri nezaretinde merkezimizden yararlanabilirler.

 • ADRES

  Adres: Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Cad. No:28 Beylikdüzü – İSTANBUL