Beylikdüzü’nde Ulusal ve Uluslararası Yeterlilik Çerçevesi Kontrollü Sanat Eğitimleri

Beylikdüzü Mor Sanat Merkezi olarak öğrencilerimizin eğitimde kazandığı becerilerinin takibi açısından Temel Yeterliliklerini ve öğrenim seviyelerini ölçümlemek adına Avrupa Yeterlilik Çerçevesi, Türkiye Yeterlilik Çerçevesi ve London College Of Music yeterlilik çerçevelerinde programlar yapıyoruz.

Yeterlilik seviyelerinin takibi öğrencilerin bilgi, beceri ve yetkinliklerinin hangi seviyede olduğunu öğrenmemizi sağladığı gibi, öğrencilerin hangi düzeye ulaşması gerektiği konusunda da hem velilerin hem de öğrencilerin bilgi sahibi olmasını sağlıyor.

Bilindiği üzere kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye kurulu onaylı müfredatıyla eğitim vermektedir. Ayrıca 130 yıllık geçmişi bulunan University Of West London tarafından yapılan, tüm dünyada kabül gören London College Of Music sertifika eğitim ve sınavlarına katılım ile ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Öğrenci odaklı eğitim sistemlerini araştıran, sorgulayan ve uygulayan yenilikçi yapısı ile, kurumumuz sürekli yenilenen bir öğretim çalışması yapmaktadır.

Temel Yeterlilik Çerçeveleri kişinin doğru eğitimi alıp almadığının yanı sıra doğru bilgi ve beceriye sahip olup olmadığının anlaşılması açısından önemli bir çalışmadır. Ülkemizde sanat alanında bu standartları uygulayan, eğitimcileri doğru yönlendiren kurumlar neredeyse hiç yoktur.

130 yıllık geçmişiyle dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde kabul gören yeterlilik standartlarına uygun eğitim müfredatı ve çalışma prensipleri olan LCM’de asıl amaç öğrencilerin ilgili eğitimde başarılarını ölçümlemek ve uluslar arası geçerlilikte belge sahibi olmasını sağlamaktır.

Beylikdüzü Mor Sanat Merkezi olarak amacımız doğru eğitim yöntemleri ile öğrencilerimizin geleceğine ışık tutacak araştırmaları ve yapılaşmayı an be an takip etmekteyiz. Tamamı pedagojik formasyon sahibi eğitmenlerimiz kendi içinde toplantılar, araştırmalar ve çalışmalar yaparak sürekli yenilenmektedir.

Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi Seviyeleri (Türkçe) (PDF)

Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi Seviyeleri (PDF)

London College Of Music Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi ve LCM Seviyeleri (İngilizce) (LİNK)